INFORMACE

Ojedinělá událost a nejprestižnější závod v králičím hopu této sezóny. To je Mistrovství Evropy, které se opět po letech vrací do České republiky. Nejlepší králíci a vodiči z celé Evropy se utkají již letos v listopadu v Jablonci nad Nisou. Nenechte si ujít napínavou atmosféru 8. ročníku Mistrovství Evropy v králičím hopu!

Své výkony předvede závodnická elita z několika států Evropy. Zástupce zde najdeme například ze Švédska, Dánska, Německa, Slovenska a samozřejmě nebude chybět ani česká reprezentace v čele s Mistry České republiky roku 2022. Mistrovství se mohou zúčastnit jen závodní dvojice, které získaly kvalifikace pro tento závod. Každý stát má omezený počet startů a nejen proto se jedná o nejprestižnější událost králičího hopu ve světě.

CO JE KRÁLIČÍ HOP?

Králičí hop je sportovní disciplína, ve které závodí člověk se svým králíkem. Králík je člověkem veden na vodítku a postroji. Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí. Králíci závodí celkem ve 4 disciplínách: v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a skoku dalekém. Rovinná dráha a parkur jsou ještě rozděleny na 5 výkonnostních kategorií – veteráni, lehká, střední, těžká a elitní třída. 

Na letošním Mistrovství Evropy jsou vyhlášeny všechny 4 disciplíny ve všech třídách (s výjimkou veteránů). Vítězové těchto disciplín se stávají Mistry Evropy pro rok 2022.


PROGRAM

Po celé 2 dny Mistrovsví čeká návštěvníky nabitý sportovní program. V čele s Mistry České republiky se nám představí závodnická elita Evropy v celkem 10 disciplínách. Skočí závodní dvojice nový světový rekord?


Pro návštěvníky je také připraven doprovodný program. Mohou se tak například těšit na mazlící koutek s králíčky, tvořivý koutek či mnoho stánků, které pomohou se začátky s králičím hopem.


ZÁVODNÍCI

Každý závodník (vodič) má několik svých králičích svěřenců. S každým králíkem tvoří tým, neboli závodní dvojici.

Králičí závodníci skáčou přes překážky, zatímco jsou vedeni člověkem na vodítku s postrojem.

Na Mistrovství Evropy se sjedou kvalifikované závodní dvojice (králík + člověk) z České republiky, Německa, Švédska a Slovenska. Představí se nám mistři daných zemí, držitelé rekordů či mladé naděje králičího sportu.


ROZHODČÍ

Na regulérní průběh celé soutěže dohlíží kvalifikovaný rozhodčí.

Jednotlivé disciplíny budou posuzovat vždy 2 rozhodčí, každý z jiné země.

Všichni rozhodčí se řídí Evropským soutěžním řádem, dle kterého hodnotí výkony ušatých sportovců.

Rozhodčími na letošním mistrovství jsou: 🇨🇿 Miloslav Sedláček, 🇨🇿Vítězslav Hajný, 🇨🇿 Stanislav Čihák, 🇩🇪 Nicolas Wright, 🇩🇪 Anja Schönfeld, 🇸🇰 Júlia Chvojková, 🇸🇰 Simona Krupčíková, 🇸🇪 Tina Nylund


MÍSTO KONÁNÍ


Městská sportovní hala Jablonec nad Nisou je dějištěm letošního šampionátu.

Bezplatné parkování najdete v okolí haly.

V hale je poté umístěno veškeré zázemí včetně restaurace.

Doporučujeme si před příjezdem vybrat hotovost – vstupné je možné zakoupit pouze v hotovosti. V okolí sportovní haly je několik bankomatů.